03 Rugsėjo, 2025
Dr. E. Turunen ir prof. dr. R. Skaudžius. Roberto Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka

FTMC pasirašė bendradarbiavimo dokumentą su prestižiniu Suomijos tyrimų centru VTT

FTMC žengia dar vieną stiprų žingsnį tarptautinio bendradarbiavimo srityje. Rugsėjo 2 d. Helsinkyje, Lietuvos-Suomijos gynybos ir mokslo pramonės forumo metu, FTMC pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą su valstybiniu Suomijos mokslinių tyrimų centru VTT dėl partnerystės plėtojimo kvantinių technologijų srityje.

Dokumentą pasirašė FTMC direktorius prof. dr. Ramūnas Skaudžius ir VTT Skaitmeninių technologijų verslo srities vykdančioji viceprezidentė dr. Erja Turunen.

VTT yra viena iš pirmaujančių mokslinių tyrimų organizacijų Europoje, kuri pusę savo pajamų gauna iš užsienio rinkų; šiame centre dirba daugiau nei 2300 specialistų.

Idėja šiam susitarimui gimė pirminio vizito metu, kai Suomijoje su VTT atstovais susitiko Lietuvos kvantinių technologijų asociacijos „Quantum Lithuania“ delegacija.

„Tikimės, kad šis memorandumas netrukus bus įgyvendintas konkrečiais veiksmais. Viena iš pirmųjų galimybių būtų VTT komandos priėmimas į mūsų bei „Quantum Lithuania“ organizuojamą kvantinį hakatoną „Quantathon“ šių metų lapkritį. Kvietimas yra atviras, ir mes džiaugtumėmės, jei VTT prisijungtų.

Be kvantinių technologijų, matome didelį potencialą ir kitose srityse: bendradarbiavime tarp lustų kompetencijos centrų, bendrame darbe metrologijos srityje ir galimuose Europos gynybos fondo (EDF) projektuose.

Kaip visada, pats pasirašymas yra tik pradžia – svarbiausi yra veiksmai ir rezultatai, kurie bus pasiekti vėliau“, – sako FTMC vadovas prof. dr. R. Skaudžius.

(Lietuvos-Suomijos gynybos pramonės ir mokslo forumo dalyviai. Roberto Dačkaus / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka)

„Šis bendradarbiavimas atveria naujas galimybes moksliniams tyrimams, plėtrai ir pritaikymui, o tai neabejotinai prisidės prie abiejų šalių technologinės pažangos“, – teigia VTT atstovė dr. Erja Turunen.

Rugsėjo 2 d. Helsinkyje įvykusiame Lietuvos-Suomijos gynybos pramonės ir mokslo forume dėl bendradarbiavimo aukštųjų technologijų srityje susibūrė daugiau nei 300 dalyvių iš abiejų šalių verslo, mokslo ir įvairių kitų institucijų. Forumą atidarė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Suomijos gynybos ministras Antti Häkkänen.

FTMC, VTT ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija