Bičių Greta – taip kolegos ir draugai juokaudami vadina chemikę, FTMC Nanotechnologijų skyriaus doktorantę Gretą Kasputę. Ir jie iš dalies teisūs!
Mokslininkė tyrinėja apiterapiją (lot. apis (bitė) + gr. therapeia (gydymas)) – gydymo ir profilaktikos metodus, kuriuose naudojami bičių gaminami ir surenkami produktai, tokie kaip medus, bičių pikis, bičių duona ar netgi bičių nuodai.
Pasak Gretos, šiuolaikinis mokslas vis labiau atranda įvairiapusę apiterapijos naudą mūsų sveikatai, ir pašnekovė pati prie to prisideda, eksperimentuodama su bičių produktais ir garsindama Lietuvą tarptautiniu mastu.
Be to, studijuodama doktorantūrą FTMC, mokslininkė bando sukurti elektrocheminius jutiklius, kuriuos būtų galima pritaikyti apiterapinių produktų, t. y., medaus ir propolio, sudėties kiekybinei ir kokybinei analizei.
Tai dar ne viskas: Greta tyrinėja ir kitą įdomią sritį – eterinius aliejus. Siekiama, kad šios medžiagos būtų pritaikytos vaistų pernašoje, t. y. padėtų vaistui organizme tiksliai ir sėkmingai pasiekti norimą „taikinį“.
Apie šias ir kitas temas – pokalbis FTMC tinklalaidėje „Tai ką jūs ten darot?“, kurią veda Simonas Bendžius. Vaizdo ir garso operatorius – Ovidijus Žalys.
FTMC informacija