Search

2024. 12. 16 -

Gydymą bičių produktais tyrinėjančiai FTMC doktorantei G. Kasputei – Lietuvos apiterapeutų asociacijos apdovanojimas

Dokt. Greta Kasputė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
FTMC Nanotechnologijų skyriaus doktorantė, chemikė Greta Kasputė gruodžio 12 d. gavo apdovanojimą už prasmingą veiklą ir mokslinius tyrimus apiterapijos srityje. Apdovanojimą suteikė Lietuvos apiterapeutų asociacija (LAA).
 
Sveikiname kolegę ir linkime tolesnės sėkmės jos darbuose!
 
Apiterapija (lot. apis (bitė) + gr. therapeia (gydymas)) – gydymo ir profilaktikos metodai, kuriuose naudojami bičių gaminami ir surenkami produktai, tokie kaip medus, bičių pikis, bičių duona ir kt. Dokt. G. Kasputė LAA atstovauja tarptautiniu mastu – Tradicinės, komplementarios ir integralios medicinos koalicijoje, kur šalių atstovai komunikuoja alternatyviosios medicinos klausimais, teikia siūlymus ir priima sprendimus susijusius su informacijos sklaida visuomenei.
 
Greta doktorantūros studijų metu konstruoja elektrocheminius jutiklius, kuriuos būtų galima pritaikyti apiterapinių produktų, t. y., medaus ir propolio, sudėties kiekybinei ir kokybinei analizei, o tai padėtų sprendžiant produktų standartizavimo problemas. Be to, doktorantės pranešimas „Elektrocheminių jutiklių taikymo apiterapijoje perspektyvos“, skaitytas LAA gruodžio 7 d., pripažintas novatorišku ir sėkmingu.
 
 
(Nuotrauka iš asmeninio dokt. Gretos Kasputės archyvo)
 
„Man šis apdovanojimas – veiklos alternatyviosios medicinos srityje įvertinimas. Pastaruosius dvejus metus atstovauju Lietuvos apiterapeutus tarptautinėje Tradicinės, komplementarios ir integralios medicinos koalicijoje. Ten organizuojami susitikimai kas 3 mėnesius – aptariami įvairūs klausimai, prisidėjome ir rengiant naują medicinos strategiją 2025–2034 m., organizuojami mokymai.
 
Lapkričio pabaigoje gavau ir naują sertifikatą iš europinio fondo EUROCAM, nes baigiau „Policy and advocacy“ mokymus šioje srityje. Be to, jau 7 metus tiriu eterinius aliejus, jų komponentų poveikį in vitro, o naujausiais tyrimais siekiu juos integruoti į vaistų pernašos sistemas. Darbas su augalinėmis medžiagomis mane atvedė iki bitučių. Jos taip pat renka medų iš augalų žiedų. Kita sąsaja tarp šių sričių – tos pačios problemos, t. y. produktų standartizavimo ir saugumo įvertinimo poreikis“, – pasakoja Greta.
 
Jaunąją mokslininkę į savo gretas LAA pakvietė prisijungti prieš keletą metų. Kasmetinėse asociacijos organizuojamose konferencijose FTMC chemikė skaito įvairius pranešimus alternatyviosios medicinos bei mokslo transiliacijos (proceso, kurio metu moksliniai tyrimai ir jų rezultatai paverčiami praktiniais sprendimais, produktais, paslaugomis ar technologijomis) temomis. O šiemet G. Kasputė pristatė elektrocheminius jutiklius ir jų pritaikymo apiterapijoje perspektyvas.
 
 
(Pexels.com nuotrauka)
 
„Apiterapija – tai sritis, kuri apjungia gamtos ir žmogaus santykį, kai užmezgamas artimas ryšys tarp bitės ir žmogaus. Praeitais metais baigiau apiterapijos kursą, kurį vedė Tarptautinės apiterapijos federacijos generalinis sekretorius dr. Stefanas Stângaciu. Mokiausi medaus masažo, apipunktūros (gydymo bičių įgėlimais) ir bičių produktų skyrimo subtilybių. Taip dar labiau pasinėriau į šį saldų, kvapnų ir gyvą bičių pasaulį“, – sako chemikė.
 
Kokia Gretos, kaip mokslininkės, svajonė šioje srityje?
 
„Noriu, kad kuo daugiau žmonių žinotų apie bičių produktų naudą, o mokslas pateiktų kuo daugiau duomenų apie jų poveikį pacientams. Tikiu, kad bičių produktus, pavyzdžiui, medų ar propolį, bus galima integruoti į vaistų pernašos sistemas, galbūt derinant kartu su eteriniais aliejais.“
 
FTMC informacija
Related news:
MGedvilas-e4b66e52eaca960344ba9f97b7fdda52.jpg
2024. 12. 13 - Dr. M. Gedvilas – asocijuotas įtakingo mokslinio žurnalo „Optics Express“ redaktorius „Optics Express“ yra pasaulyje labiausiai cituojamas leidinys optikos srityje.
laser_pro_en-868b7769afbaba927d718c97bf412c4f.png
2024. 12. 11 - Naujas ambicingas projektas: Čekijos ir Lietuvos lazeristai keis Europos aukštųjų technologijų pramonę Iniciatyvai LASER-PRO vadovauja Čekijos mokslinių tyrimų centras HiLASE bei Lietuvos atstovas FTMC. Prie projekto prisijungė ir partneriai iš Ukrainos.
Rokas Kondrotas lab-a82fe26d5ac1e3d17de53027e83ff034.jpg
2024. 12. 09 - Dr. R. Kondrotas – naujasis LMA Jaunosios akademijos narys Pasak Roko, vienas iš laukiančių uždavinių – sudominti mokslu jaunus žmones.
Roberto Dačkaus nuotrauka GG-c3071ac62900965173f0a5a0083fc1a0.jpg
2024. 12. 03 - Dr. G. Gečė Prezidentūroje apdovanota už geriausią 2023 m. disertaciją Gintarė pirmoji pradėjo vystyti natrio jonų baterijų temą mūsų Centre.