FTMC Lazerinių technologijų skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas, 2020 metų Lietuvos mokslo premijos laureatas dr. Mindaugas Gedvilas tapo leidinio „Optics Express“ asocijuotu redaktoriumi.
„Optics Express“ yra recenzuojamas mokslinis žurnalas, kurį leidžia draugija „Optica“ (buvusi Amerikos optikos draugija). Leidinys specializuojasi optikos ir fotonikos srityse bei publikuoja straipsnius apie naujausius tyrimus ir technologinius pasiekimus, įskaitant eksperimentinę, teorinę ir taikomąją optiką. „Optics Express“ yra atviros prieigos žurnalas, todėl jis plačiai prieinamas tiek mokslininkams, tiek kitiems, besidomintiems optikos naujovėmis.
Pasak Mindaugo, šios leidyklos suteiktos pareigos yra ne tik didžiulis mokslininko įvertinimas už nuveiktus darbus, bet ir viso Lietuvos lazerių sektoriaus bei FTMC pasaulinis pripažinimas, kuriant lazerines technologijas Lietuvoje ir garsinant Lietuvą kaip pasaulinį lazerinių technologijų lyderį:
„Tai lyg įrodymas, kad mokslininko pasirinktas kelias buvo tinkamas, ir reikšminga paskata bei įpareigojimas toliau siekti savo tikslų mokslinėje veikloje, aktyviai prisidedant prie redakcinės kolegijos darbų.“
(Dr. Mindaugas Gedvilas. Hernandez & Sorokina / FTMC nuotrauka)
Periodinio atviros prieigos leidinio vyriausiasis redaktorius yra prof. Jamesas Legeris (Minesotos universitetas, JAV), o vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas – prof. Thomas E. Murphy (Merilando universitetas, JAV). Redakcinę kolegiją sudaro 9 pavaduojantys redaktoriai ir 104 asocijuoti redaktoriai.
„Mokslinio žurnalo asocijuotasis redaktorius yra atsakingas už straipsnio rankraščio, gauto iš autorių, pirminio tinkamumo įvertinimą tolesnei peržiūrai, recenzentų paiešką ir komunikavimą su jais, konfidencialių įvertinimų surinkimą bei galutinio sprendimo dėl publikacijos priėmimą.
Redaktoriaus darbas yra neatsiejama žurnalo prestižo išlaikymo dalis, atsiskaitant žurnalų savininkams ir leidėjams. Be to, žurnalo redaktorius atsakingas už turinio pateikimą žurnalo skaitytojams bei mokslo bendruomenei ir prisideda prie mokslo progreso formavimo. Pasitelkdamas savo ekspertinę įžvalgą, jis gali išskirti reikšmingiausius savo srities darbus, pabrėždamas straipsnių svarbą plačiajai skaitytojų auditorijai.
Žurnalo redagavimas yra vienas reikšmingiausių mokslininko indėlių į savo sritį, tačiau, deja, ne visada už šį darbą redaktorius sulaukia atitinkamo akademinio pripažinimo“, – pasakoja FTMC mokslininkas.