Search

2024. 12. 11 -

„Įkvėpti mokslo“. Dr. D. Juknelevičius: „Kaip veikia fejerverkai?“

Organizatorių skelbimas
Gruodžio 11 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyks jau paskutinis mokslinių pristatymų ciklo „Įkvėpti mokslo“ susitikimas, todėl lankytojams paruošėme įsimintinų staigmenų!
 
Artėjant šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms sužinosite, kaip veikia fejerverkai. Ir ne tik sužinosite, bet ir pamatysite iš arti! Renginį ves geriausias Lietuvoje pirotechnikos specialistas, buvęs FTMC darbuotojas dr. Dominykas Juknelevičius.
 
„Parodysiu įvairių bandymų ir papasakosiu apie pirotechniką per istorinę ir cheminę prizmę. Sužinosite, kas yra parakas, kaip dega skirtingos jo rūšys, spalvoti mišiniai. Taip pat susipažinsite su tokiomis temomis kaip fejerverkų efektai, kibirkštys, pirotechninės „žvaigždės“ ir t. t.“, – sako Dominykas.
 
Patį didžiausią fejerverką pasaulyje 1988-aisiais išvydo japonai: danguje sprogusi 700 kg sverianti raketa suformavo daugiau negu vieno kilometro skersmens ugninį kamuolį. 1986-aisiais Laisvės statulos šimtmečiui pažymėti, virš JAV simbolio, į dangų pakilo 22 tūkstančiai užtaisų. Juos papildė 18 tūkstančių ugnies fontanų, uždegtų pačioje statulos papėdėje. Šis ugnies šou iki šiol laikomas pačiu įspūdingiausiu per visą JAV istoriją. Mokslinių tyrimų pristatyme dr. D. Juknelevičius kartu su lankytojais atsakys į klausimą, kaip sukurti gražiausią fejerverką.
 
Dr. D. Juknelevičius – chemijos mokslų daktaras, apgynęs disertaciją apšviečiamosios pirotechnikos tema. Savo mokslinius tyrimus jis yra pristatęs dešimtyje tarptautinių konferencijų, publikavo devynis mokslinius straipsnius pirotechnikos tema.
 
Rugsėjo 11 d. prasidėjusiame mokslinių išradimų pristatymo cikle „Įkvėpti mokslo“ dalyvavo net 14 FTMC tyrėjų, kurie pristatė užsienyje ir Lietuvoje atliekamus mokslinius tyrimus bei kuriamas inovacijas. Kiekvieną trečiadienį, 18 val., Energetikos ir technikos muziejaus lankytojai kartu su mokslininkais tyrinėjo įvairias mokslines temas:
  •  „Išsilaisvinimas iš lopšio: nauji žmonijos namai kosmose“
  • „Nuo nematomos dalelės iki matomos šviesos: kelias lazerio link”
  • „Chaosas, sinchronizacija ir neuroniniai tinklai”
  • „Nauja energijos epocha – kuro elementai”
  • „Mikrobangos: nuo WiFi iki SciFi”
  • „Kaip pasverti laiką? Daiktų ir gyvūnų amžiaus nustatymas radioanglies izotopo pagalba”
  • „Žaliasis vandenilis – iš kur, kaip ir kam?”
  • „Išmanioji tekstilė: kas tai?”
  • „Elektrinės patrankos: kaip paraką pakeisti elektros srove”
  • „Nuo taršos iki sprendimų: kova su mikroplastiko dalelėmis“
  • „Kaip mokslininkai matuoja laiką: dabartis ir perspektyvos”
  • „Mikrodumbliai – oras, maistas ir vaistas ”
  • „Kas bendro tarp kačių ir teleportacijos?”
  • „Kaip veikia fejerverkai?”

Kviečiame atvykti į paskutinįjį pristatymą!

Būtina užsiregistruoti. Registracijos formą rasite čia.

Mokslinių atradimų pristatymai – nemokami.
 
Data: gruodžio 11 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius.
 
Partneriai:
Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC)
Vilniaus miesto savivaldybė
 
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
 
Informaciniai rėmėjai:
LRT vaikai
Related news:
Rimantas Miškinis mini-f63098291c9d5d9928414e1850fdbc4a.jpg
2024. 11. 28 - Tinklalaidė „Tai ką jūs ten darot?“: tiksliausi pasaulyje laikrodžiai Dr. Rimantas Miškinis pasakoja apie atominį laiką ir jo būtinybę šiuolaikiniame pasaulyje.
Ernesta ETM-7b1d9c6739c3b0060431931ba17d723d.jpg
2024. 11. 25 - Dr. E. Bužavaitės-Vertelienės paskaita „Nuo nematomos dalelės iki matomos šviesos: kelias lazerio link“ Antrasis vaizdo įrašas iš gyvų susitikimų ciklo „Įkvėpti mokslo“.
ETM nuotrauka KZ-ddb6fef3a00aab502019e2be8250f34e.jpg
2024. 10. 11 - Dr. K. Zubovo paskaita „Išsilaisvinimas iš lopšio: nauji žmonijos namai kosmose“ Pirmasis vaizdo įrašas iš gyvų susitikimų ciklo „Įkvėpti mokslo“.
CIMG5683 mini-0399f047cc547eb72e17d219b1230dae.jpg
2023. 12. 28 - Tinklalaidė „Tai ką jūs ten darot?“: pirotechnikos mokslas ir grožis Pašnekovas – vienas geriausių šios srities specialistų, chemikas dr. D. Juknelevičius.