Search

2024. 12. 09 -

Dr. R. Kondrotas – naujasis LMA Jaunosios akademijos narys

Dr. Rokas Kondrotas. FTMC nuotrauka
Baigiantis metams, Lietuvos mokslų akademija (LMA) renka Jaunosios akademijos (LMAJA) narius. Iš 32 kandidatų LMA mokslų skyriuose išrinkti ir 2024 m. gruodžio 3 d. LMA prezidiumo nutarimu patvirtinti dešimt jaunųjų akademikų.
 
Su džiaugsmu pranešame, kad tarp jų – ir FTMC Medžiagų struktūrinės analizės skyriaus mokslininkas dr. Rokas Kondrotas. Sveikiname kolegą ir linkime sėkmės naujose pareigose!
 
Rokas tapo LMAJA nariu Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriuje.
 
FTMC tyrėjo pagrindinė mokslinių interesų sritis yra medžiagotyra ir puslaidininkių fizika vystant plonų chalkogenidinių sluoksnių technologijas, taikomas lengviems ir lankstiems saulės elementams bei elementams, veikiantiems vidinio apšvietimo sąlygomis, kurti. Iš viso yra 34 straipsnių bendraautoris, h indeksas 22 (pagal „Google Scholar“ duomenų bazę).
 
R. Kondrotas yra Marijos Sklodovskos-Kiuri (Marie Skłodowska-Curie) stipendijos laureatas ir „Marie Curie Alumni“ asociacijos narys. Yra įsitraukęs į tarptautinį mokslininkų, dirbančių chalkogenidinių saulės elementų srityje, COST programos tinklą, aktyviai dalyvauja ekspertinėse ir projektinėse veiklose. Yra laimėjęs Lietuvos mokslų akademijos Jaunojo mokslininko stipendiją, šiuo metu vadovauja FTMC Fotoelektrinių medžiagų laboratorijai.
 
Mūsų kolega tobulina plonasluoksnius saulės elementus ir ieško naujų krypčių, kurios padėtų kurti šiuolaikinius saulės elementus. „Neriam į naujų medžiagų paiešką, tyrinėjame, žiūrime jų savybes“, – pasakoja Rokas.  
 
 
(Dr. Rokas Kondrotas. FTMC nuotrauka)
 
„Aš labai džiaugiuosi tapęs LMAJA nariu, to siekiau. Įšokau į nuvažiuojantį traukinį, nes kitais metais dėl amžiaus cenzo nebūčiau galėjęs kandidatuoti (Jaunosios akademijos nariai turi būti ne vyresni nei 40-ies). Smagu prisidėti, sužinoti, ką veikia LMAJA, bus įdomu politiniu ir sisteminiu lygiu plačiau pažinti, kaip vystosi Lietuvos mokslas. Lipu šiek tiek aukščiau karjeros laiptais.
 
Žinau, kad LMAJA organizuoja renginius, populiarina mokslą, tad norėsiu prie to prisidėti. Taip pat vienas iš uždavinių – į mokslo sritį pritraukti daugiau jaunų žmonių. Vienas iš būtų tai pasiekti galėtų būti dažnesnis išvažiavimas į mokyklas, bandymas sudominti jaunus žmones“, – sako FTMC mokslininkas.
 
2018 m. įkurta LMA Jaunoji akademija atstovauja Lietuvos jaunųjų mokslininkų interesams, teikia nuomonę Lietuvos mokslo politikos klausimais, sudaro sąlygas siekti akademinės karjeros, bendrauti su kitų šalių jaunosiomis akademijomis, kelti mokslo prestižą ir mokslu pagrįstų žinių prieinamumą visuomenėje, analizuoti mokslo raidą akademinėje aplinkoje ir aktyvinti akademikų mentorystę.
 
LMAJA šiuo metu vienija apie 50 jaunųjų mokslininkų, o be R. Kondroto mūsų Centrui šioje organizacijoje taip pat atstovauja FTMC Optoelektronikos skyriaus tyrėjas dr. Linas Minkevičius; FTMC Katalizės skyriaus chemikė dr. Aldona Balčiūnaitė bei Lazerinių technologijų skyriaus fizikas dr. Mindaugas Gedvilas yra LMAJA alumnai.
 
LMA ir FTMC informacija
Related news:
Greta Kasputė mini-aabb7e9e59c33c485342d84f28014b0a.jpg
2024. 12. 16 - Gydymą bičių produktais tyrinėjančiai FTMC doktorantei G. Kasputei – Lietuvos apiterapeutų asociacijos apdovanojimas Greta konstruoja elektrocheminius jutiklius, kuriuos būtų galima pritaikyti medaus ir propolio sudėties analizei.
Untitled design - 2024-10-28T124025.524-ebcf45f8010fb1e38cf70bd403f27f20.png
2024. 10. 28 - Tarp kandidatų į LMA Jaunosios akademijos narius – trys FTMC atstovai Tai yra dr. Rokas Kondrotas, dr. Simonas Ramanavičius ir dr. Andrius Žemaitis.
Martynas Skapas-b876bcece1c2581a5cd54c9134dcd88e.jpg
2024. 06. 26 - Tinklalaidė „Vasaros laboratorija“: galingiausias Lietuvoje mikroskopas Kviečiame užmesti akį į dr. M. Skapo laboratoriją, pamatyti galingąjį mikroskopą bei keletą jo padarytų nuotraukų – ir sužinoti daugiau apie šią technologiją.
0U9A5262 copy-22238b1c6b5207f80335bdf0c939fba7.jpg
2024. 06. 17 - 6G ryšys, saulės elementai ir 2D nanoplokštelės: aktualius tyrimus atliekantys FTMC jaunieji mokslininkai pelnė verslo įsteigtas premijas Sveikiname kolegas P. Baltaševičiūtę, dr. R. Ivaškevičiūtę-Povilauskienę ir dr. S. Ramanavičių!