• Nekoreguojami

Nekoreguojami

2024. 11. 28 -

Stiprinsime bendradarbiavimą: FTMC apsilankė Kariuomenės vadas gen. R. Vaikšnoras

Prof. dr. Ramūnas Skaudžius ir gen. Raimundas Vaikšnoras. FTMC nuotrauka
Lapkričio 26 d. Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. Raimundas Vaikšnoras su patarėjų komanda.
 
Susitikime taip pat dalyvavo Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai – mokslo ir inovacijų patarėja dr. Simona Pūkienė ir Gynybos pramonės politikos ir inovacijų departamento direktorius Romualdas Petkevičius.
 
Neformalaus pokalbio metu susirinkę ekspertai aptarė galimybes kurti lietuviškas krašto apsaugai skirtas technologijas, o FTMC Inovacijų ir technologijų tarnybos vadovas dr. Karolis Stašys pristatė su gynyba susijusius vykdomus ir planuojamus mūsų Centro projektus. Svečiams buvo pristatytos ir kelios FTMC laboratorijos bei jose vystomos lazerinės, magnetinės bei mikrobangų technologijos.
 
Po beveik tris valandas trukusio susitikimo, Kariuomenės vadas ir FTMC direktorius prof. dr. Ramūnas Skaudžius sutarė stiprinti abipusį bendradarbiavimą ir ieškoti efektyvių sprendimų. Buvo susitarta atnaujinti bendradarbiavimo sutartį; 2023 m. FTMC ir Lietuvos kariuomenė jau buvo pasirašiusi vienerių metų sutartį dėl bendradarbiavimo diegiant inovacijas gynybos srityje.  
 
 
(Iš kairės: plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius, plk. Raimondas Simuntis, plk. Andrius Jagminas, srž. mjr. Darius Masiulis, gen. Raimundas Vaikšnoras, prof. dr. Ramūnas Skaudžius, dr. Simona Pūkienė, Romualdas Petkevičius, dr. Karolis Stašys, dr. Reda Nausėdaitė, Marija Gutauskienė ir dr. Lina Mikoliūnaitė. FTMC nuotrauka)
 
„Susitikimas su Kariuomenės vadu ir jo komanda dar kartą patvirtino, kokia svarbi yra FTMC partnerystė stiprinant Lietuvos gynybos pajėgumus. Mokslo ir technologijų pažanga, kurią vystome mūsų Centre, gali būti tiesioginiu indėliu į nacionalinį saugumą.
 
Aptarti inovatyvūs sprendimai, naujausi tyrimai ir jų pritaikymo galimybės prisidedant prie gynybos technologijų modernizavimo bei mūsų valstybės gynybinės galios stiprinimo. Bendradarbiavimas tarp mokslo ir kariuomenės užtikrina, kad galime efektyviai reaguoti į šiuolaikinius saugumo iššūkius“, – sako FTMC vadovas prof. dr. R. Skaudžius.
 
 
(Dr. Karolis Stašys, gen. Raimundas Vaikšnoras ir prof. dr. Ramūnas Skaudžius. FTMC nuotrauka)
 
Kariuomenės vadas gen. R. Vaikšnoras išreiškė visapusišką palaikymą trišaliam mokslo, verslo ir Kariuomenės bendradarbiavimui.
 
„Mokslas yra neatsiejama technologijų tobulėjimo dalis, o karas Ukrainoje parodė, kaip sparčiai technologijos keičiasi – kas buvo veiksminga prieš 5 metus, dabar jau nelabai tinka. Galimybė kurti technologijas Lietuvoje mūsų Kariuomenei suteikia pranašumą, nes tokiu atveju tampame mažiau priklausomi nuo kitų šalių pramonės. Tad, matau didelę prasmę, kuomet mokslas per gynybos pramonę užmezga ryšį, kad turėtume unikalių technologijų, kurios būtų pigesnės ir kartu duotų grįžtamąją naudą visuomenei.
 
Gynybos biudžetas Lietuvoje auga, bet, žinant geopolitinę situaciją, turėti tokius partnerius, kaip FTMC, yra tik privalumas. Todėl palaikysiu mūsų bendradarbiavimą kiek tik galėsiu, ir kartu prisidėsime prie bendrų projektų vystymo“, – teigia gen. R. Vaikšnoras.
 
 
(Lietuvos kariuomenės vado vizitas. FTMC nuotrauka)
 
FTMC informacija
FTMC (7)-eb77e313f1a29a386aede7e87f58309f.jpg
2024. 12. 31 - Kas svarbaus ir įdomaus FTMC įvyko 2024-aisiais? Kviečiame prisiminti ryškiausius momentus!
UA LT komanda new-a4913d0257bdde20fe78d3e70849809f.jpg
2024. 12. 17 - FTMC bendradarbiavimas su Ukrainos tyrėjais: kuria ekonomišką optinį jutiklį Tikimasi, kad naujasis prietaisas bus labai svarbi priemonė sveikatos priežiūrai ir veterinarijai.
Skaudzius Ambasada-46a3b7a36511ad9b1eeff6e3aceec77f.jpg
2024. 12. 14 - Tarptautinių partnerysčių stiprinimas: FTMC vadovas lankėsi Lietuvos ambasadoje Vokietijoje Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Vokietijos mokslininkų bei verslo atstovų.
Lina Grinevičiūtė 5-3bd8f2c9a1be1475788009509a556f4e.jpg
2024. 11. 07 - Nuo lazerių dronuose iki patikimesnių raketų: kuo optinės dangos gali pasitarnauti mūšio lauke? Dr. Lina Grinevičiūtė su kolegomis sukūrė pačią atspariausią optinę dangą pasaulyje, skirtą lazerinei spinduliuotei.