Naujienos ir renginiai

Renginiai ir skelbimai

2024. 10. 30 -

„Įkvėpti mokslo“. Dr. I. Padleckienė: „Išmanioji tekstilė: kas tai?“

Organizatorių skelbimas
Ar norite vilkėti rūbą, kuris gali saugoti nuo elektromagnetinės spinduliuotės, smūgių ar net prisitaikyti prie temperatūros pokyčių bei drėgmės lygio? Jeigu taip, susitikime spalio 30 dieną 18 val. Energetikos ir technikos muziejuje, kur kartu su FTMC tyrėja dr. Ingrida Padleckiene kalbėsime apie išmaniąją tekstilę.
 
Mokslininkai aktyviai dirba kurdami inovatyvius drabužius – jie vykdo mokslinius tyrimus, kuria pažangias gamybos technologijas ir aukštos pridėtinės vertės produktų prototipus, pasitelkdami naujus pluoštus, medžiagų struktūras, dėvimąją elektroniką. Tai itin aktualu žmonėms, kurie dirba ekstremaliomis sąlygomis ir dažnai susiduria su aukšta nelaimingų atsitikimų rizika.
 
„Inovatyvūs drabužiai gali ne tik užtikrinti komfortą, bet ir padidinti saugumą. Pavyzdžiui, drabužiuose, skirtuose darbui karštyje, gali būti integruotos jutiklių sistemos, stebinčios kūno parametrus. Tai leidžia stebėti darbuotojų sveikatą realiu laiku ir, esant pavojui, išsiųsti signalus tiek pačiam darbuotojui, tiek ir jo kolegoms. Be to, šiuolaikiniai drabužiai gali ne tik apsaugoti, bet ir šildyti. FTMC komanda jau sukūrė šildančius marškinius, kurie palaiko optimalią kūno temperatūrą ir leidžia jaustis patogiai net šaltuoju metų laiku“, – pasakoja dr. I. Padleckienė.
 
Dr. Ingrida Padleckienė – FTMC Tekstilės technologijų skyriaus mokslininkė, turinti medžiagų inžinerijos mokslų daktaro laipsnį. Ji yra sukaupusi vertingos patirties dirbdama akredituotoje tekstilės medžiagų ir gaminių bandymų ir sertifikavimo laboratorijoje, taip pat aktyviai dalyvavo tarptautiniuose projektuose, skirtuose išmaniosios tekstilės kūrimui ir vystymui. Ingrida specializuojasi kuriant apie pavojų signalizuojančią aprangą ir aktyviai šildančius marškinėlius.
 
Mokslinių pristatymų ciklas „Įkvėpti mokslo“ įgauna pagreitį. Kiekvieną trečiadienį Energetikos ir technikos muziejuje Lietuvos mokslininkai pasakoja apie užsienyje ir Lietuvoje atliekamus mokslinius tyrimus bei kuriamas inovacijas.
 
Daugiau informacijos ir pristatymų programa čia.
 
Data: Spalio 30 d.
Laikas: 18:00 val.
Vieta: Rinktinės g. 2, Vilnius. Energetikos ir technikos muziejus.
 
Mokslinių išradimų pristatymai nemokami.
 
Kviečiame užsiregistruoti. Registracijos formą rasite čia: 
 
Partneriai:
Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC)
Vilniaus miesto savivaldybė
 
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
 
Informacinis rėmėjas:
 
Energetikos ir technikos muziejaus ir FTMC informacija
Susiję:
Julija 1-228317be5b1041569481f3ca291e3f19.jpg
2024. 06. 06 - E-tekstilę tobulinanti FTMC doktorantė J. Pupeikė – geriausio stendinio pranešimo tarptautiniame renginyje autorė FTMC sukurtos medžiagos laidžios elektrai, lanksčios, atsparios skalbimui bei trinčiai – kas labai svarbu kuriant dėvimąją elektroniką.
LATIA ir FTMC-f14d11fb7e58b277914a5ff9efc098ee.jpg
2024. 05. 15 - Kursime naujos kartos ekologiškus audinius: FTMC stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija Ieškosime efektyvių būdų, kaip gaminti naujos kartos audinius, kurių perdirbimas būtų lengvesnis – arba jų iš viso nereikėtų perdirbti.
11 Karinė apranga-9d1884f3957af1e9635c56af50a1bac0.jpg
2024. 01. 10 - Čia aidi šūviai ir kuriami ateities drabužiai: pasivaikščiojimas po FTMC Tekstilės technologijų skyrių Specialistų kuriami išradimai gali praversti ne tik kariams ar darbininkams, bet ir kiekvienam iš mūsų.
Ismanoji liemene FTMC-e31fad519a36377fb0c07bec30558f96.jpg
2023. 11. 21 - FTMC sukurta išmanioji liemenė – tarp pirmųjų išradimų Lietuvoje, gavusių Bendro galiojimo Europos patentą Tai yra apranga, skirta asmenims, kurie dirba ekstremaliomis sąlygomis, kai būna labai karšta arba šalta.