Šios paskaitos metu sužinosite, kaip mokslininkai sugalvojo pasverti laiką!
Šis ypatingas technologinis ir metodinis išradimas suteikė žmonijai galimybę datuoti ir nustatyti įvairių specifinių medžiagų susiformavimo momento amžių arba kitais atvejais – gyvų organizmų mirties laiką.
Mediena, augalai, kaulai, oda, popierius, kriauklės, plaukai, dantys, medžio anglis ar net požeminis vanduo – visų šių dalykų amžių galime „pasverti“ savo laboratorijoje!
Radioanglies amžiaus datavimo metodas suteikia žinių apie mūsų praeitį ir vis dažniau yra pritaikomas ne tik istorijos srityse, bet ir aplinkotyroje, medicinoje bei pramonėje.
Šioje vienos valandos sesijoje susipažinsite su radioanglies amžiaus datavimo istorija, metodais, pritaikymais, išgirsite įdomių istorijų apie FTMC Masių spektrometrijos laboratorijos (
„Vilnius Radiocarbon“) mokslininkų patirtis atliekant šiuos dažnai nepaprastus amžiaus nustatymo tyrimus. Po šios paskaitos puikiai žinosite, kaip reikia tinkamai pasverti laiką!
(Eurazinis urvinis liūtas. FTMC mokslininkai nustatė, kad jis gyveno maždaug prieš 40 tūkst. metų. FTMC nuotrauka)
Dr. Algirdas Pabedinskas – FTMC Branduolinių tyrimų skyriaus mokslininkas, fizikos mokslų daktaras, parengęs disertaciją tema „Radioanglies sklaidos atmosferoje ir kaupimosi biosferoje tyrimas branduolinio objekto aplinkoje“.
Mokslinių pristatymų ciklas „Įkvėpti mokslo“ įgauna pagreitį. Kiekvieną trečiadienį Energetikos ir technikos muziejuje Lietuvos mokslininkai pasakoja apie užsienyje ir Lietuvoje atliekamus mokslinius tyrimus bei kuriamas inovacijas.
Daugiau informacijos ir pristatymų programa
čia.
Data: Spalio 16 d.
Laikas: 18:00 val.
Vieta: Rinktinės g. 2, Vilnius. Energetikos ir technikos muziejus
Registracijos formą rasite čia.
Mokslinių išradimų pristatymai – nemokami.
Partneriai:
Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC)