„Lietuvai reikia kritinės masės beprotiškų žmonių, norinčių keisti pasaulį“, – sako prof. Gintaras Valušis, FTMC direktorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas. Jis įsitikinęs, kad tuomet Lietuva taps aukštųjų technologijų kūrėja, ne tik vartotoja, rašoma LRV kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.
Nusipelnęs fizikas prisijungė prie valstybės ateities vizijos „Lietuva 2050“ kūrimo – mokslo ir technologijų srities kuravimo. G. Valušis siūlo ambicingą tikslą Lietuvai – paversti ją aukštųjų technologijų valstybe. Ir tai įmanoma padaryti, nes talentų pas mus netrūksta.
„Mūsų šalies rinka maža, mūsų – tik trys milijonai, gamtinių išteklių praktiškai nėra, bet kūrybingų žmonių tikrai turime. Kaip mokslo atstovas manau, kad yra išties sunku plačiajai visuomenei atskleisti, kiek Lietuvos mokslas svarbus ir kiek jis matomas. Jeigu paskaičiuotume pasaulinio masto operos dainininkus, kuriuos visi pastebime, padalijus milijonui gyventojų, Lietuva pagal šį rodmenį bus labai aukštai: aplenktume daug pasaulio šalių. Mes tikrai galime pasigirti muzikine kultūra!
Atkreipkime dėmesį į tai, kad jei milijonui Lietuvos gyventojų padalytume visą pasaulinio lygio lietuvių fizikų ar biotechnologų skaičių, kurie taip gausiai pabirę po pasaulį ir sulaukia tarptautinio pripažinimo dirbdami čia, Lietuvoje, manau, kad irgi atsidurtume labai aukštai. Tik apie tai nelabai susimąstome, nes mokslas yra mažiau matomas nei kultūra ar sportas“, – sako FTMC vadovas.
LRT.LT informacija