Iš kairės: Gintaras Vilda, Arūnas Urbšys, dr. Vladimir Popov, Danielis Pero, Johnas Kitchingmanas, dr. Rasa Pauliukaitė, dr. Kristina Plauškaitė-Šukienė, prof. habil. dr. Gintaras Valušis ir dr. Saulius Tumėnas. FTMC nuotrauka
Balandžio 18 d. FTMC lankėsi prancūzų įmonės „Dassault Systèmes“ vyr. viceprezidentas globaliam klientų įtraukimui Johnas Kitchingmanas. Į Lietuvą jis atvyko skaityti pranešimo renginyje „Metų ekonomikos forumas '24“, kurį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija.
Šia proga ekspertas taip pat susitinka su gamtos ir technologijos mokslų bei pramonės lyderiais, siekdamas sužinoti apie šio sektoriaus veiklą ir pasiekimus Lietuvoje. J. Kitchingmanui lankantis FTMC, abi pusės pristatė savo atliekamus darbus, svarbiausius planus ir išreiškė norą ieškoti bendradarbiavimo galimybių.
Tarptautinė korporacija „Dassault Systèmes“ (arba „3DS“) kuria programinę įrangą, skirtą 3D gaminių projektavimui, modeliavimui, gamybai ir kitiems su 3D susijusiems produktams. Bendrovė vykdo veiklą šiose srityse: gamybos pramonė, gyvybės mokslai ir sveikatos apsauga bei infrastruktūra ir miestai.
(„IN RE“ projektų vystymo direktorius Arūnas Urbšys ir „3DS“ viceprezidentas J. Kitchingmanas. FTMC nuotrauka)
Pastaruoju metu „3DS“ sparčiai vysto vadinamąją virtualiųjų dvynių (angl. Virtual Twin) technologiją bei paslaugas – prieš įmonėms sukuriant produktą ar pradedant procesą, iš pradžių visa tai galima sukurti virtualiojoje erdvėje: pavyzdžiui, sukonstruoti robotą, imituoti visą jo aplinką, modeliuoti jo veiksmus, ištirti, kaip jis „elgsis“ kai bus pagamintas, naudojamas ar veikiamas įvairių trikdžių.
Ši technologija – daug žadanti, o „3DS“ siekia ją integruoti ir į medicinos sritį, užkertant kelią įvairioms ligoms ar tiksliau numatant, kaip jas geriau gydyti.
(FTMC nuotrauka)
Šios korporacijos viceprezidentą J. Kitchingmaną bei pardavimų vadybininką Šiaurės ir Baltijos šalių partneriams Danielį Pero vizito FTMC metu lydėjo Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda bei įmonės „IN RE“ atstovai – direktorius dr. Vladimir Popov ir projektų vystymo direktorius Arūnas Urbšys.
„Dassault Systèmes“ yra Gamybos inovacijų slėnio technologinis partneris, o tarptautinei prancūzų įmonei atstovauja šiame slėnyje įsikūrę „IN RE“. Jie vykdo „3DS“ paslaugos – virtualiųjų dvynių laboratorijos „3D Experience Excellence Center“ operatoriaus darbą.
(Dr. Remigijus Juškėnas demonstruoja nuotraukas, darytas naudojant skenuojantį elektroninį mikroskopą. FTMC nuotrauka)
Po neformalaus ir viltingo pokalbio, delegacija apsilankė keletoje FTMC laboratorijų. Prof. habil. dr. Arūnas Ramanavičius papasakojo apie Nanotechnologijų skyriuje atliekamus pažangius tyrimus, o Medžiagų struktūrinės analizės skyriaus atstovas dr. habil. proc. Remigijus Juškėnas pristatė galingą mokslinę įrangą – skenuojantį elektroninį mikroskopą ir rentgeno spindulių difraktometrą.
FTMC ir Gamybos inovacijų slėnio informacija